Hakkımızda

MEGASPOR KULÜBÜ

BİR HAYALİN VÜCUT BULMUŞ HALİ: MEGASPOR
MEGASPOR KULÜBÜ olarak, 17.08.2017 yılında Antalya’da kız voleybol branşında faaliyete başladık. Antalya’da yaşayan kız çocuklarımızın, yegane değerlerimizin hayatlarına dokunarak onları geleceğe umutla bakan bireyler olarak yetiştirmeyi hedef edindik.
Vizyonumuz; Voleybolda rol model olup, ulusal düzeyde kız çocuklarımıza ilham kaynağı olmak.
Misyonumuz; Atatürkçü düşünce yapısını ve spor ahlakını benimsemiş, ülkesine ve milli değerlerine sadık bireyler yetiştirmek.
 
NEDEN VOLEYBOL?
Dünyada en çok izlenen salon sporlarında ikinci, en çok izlenen spor dalları arasında üçüncü, en popüler spor dalları arasında ise beşinci olan voleybol, dünya üzerinde olimpiyat oyunlarında dört favori spor dalının içinde gösterilmektedir. Bir milyarın üzerinde izleyiciye sahip olan dünya voleyboluna, ülkemiz damga vuran ülkelerin başında gelmektedir.
Genel dağılıma bakınca; voleybol, kız çocuklarında yapılması istenen spor dallarında ise ilk sırada yer almaktadır.

Neden voleybol?
Kötü alışkanlıklardan uzak genç kuşaklar için,
Sosyal sorumluluk için,
Sağlıklı bir kent için,
Kentimizin tanıtımı için,
Kent ekonomisi için,
 
MEGASPOR OKULLARI VE ALTYAPI
Spor okullarımızda bu yıl 2006-2015 doğumlu kızlarımızın eğitim alırken bu sporculara ilham kaynağı olmaya çalışıyoruz.
Kentin üç farklı bölgesinde hafta sonu faaliyetlerimizi; Konyaaltı’nda, Muratpaşa’da ve Lara’da sürdürüyoruz. Hafta içi faaliyetlerimize ise Muratpaşa’da devam ediyoruz.
Uzman antrenör kadromuzun yer aldığı kulübümüzde, yıllarca Efeler Ligi ve 1. Ligde profesyonel olarak voleybol oynamış, yine yıllarca profesyonel olarak antrenörlük yapmış, Vakıfbank, Sarıyer Belediyesi, UPS ve Beşiktaş’ta altyapı sorumlusu olarak çalışmış baş antrenörümüz Mahir ŞAYLAN, yine yıllarca İstanbul, İzmir ve Çanakkale takımlarında baş antrenörlük yapmış Gökhan EGELİ, yardımcı antrenörlerimiz Çağrı POLAT, Cennet KANDIRAN, Melise PALA ve Ayşin ÖNAL, atletik performans antrenörümüz Oktay MERYEM ve idari kadromuzda ise Mustafa ŞAYLAN küçük kalplere ışık olmaya devam etmektedir.
 
BAŞARI HİKAYEMİZ
Çok değil, sadece bir yıl gibi kısa bir sürede, daha önce voleybolla tanışmamış kızlarımız, 2018-2019 sezonunda kendi yaş kategorilerinde hem kendilerinin hem de teknik ekibimizin özverili ve azimli çalışmaları sonucunda Antalya şampiyonu oldular.
Aynı sezon gerçekleştirilen müsabakalarda, toplamda 5 grupta 27 takımın mücadele ettiği zorlu maratonu Antalya Şampiyonu olarak başarımızı ve kalitemizi ispatlamış olduk.
Bölge finallerinde ise 4 maçta 4 galibiyet alarak namağlup şekilde Bölge Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandık.
13-20 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kocaeli ilinde gerçekleştirilen Festival Voleybol Midi Kızlar Türkiye Şampiyonasında grubumuzdan lider çıktık ve Türkiye 7. olarak kentimize uzun süredir getirilmeyen bir derece ile döndük.

2. LİG ETABI
2020-2021sezonunda oynanan bölgesel lige yine sıfırdan yetiştirdiğimiz kızlarımızla, hiçbir dış transfer yapmadan Antalya’nın kızlarıyla katılım sağladık. Üç gün süren bölgesel lig müsabakalarında grubumuzda yer alan Muratpaşa Belediye Spor Kulübü, Açı Koleji Spor Kulübü ve Akdeniz Bilgi Spor Kulübü takımlarını set vermeden mağlup ederek ve üçte üç yaparak Bölgesel Lig Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandık.
Konya’da gerçekleşen finallerde ise tüm grupların en iyi ikincisi olarak TVF 2. Ligine katılma hakkı elde ettik.
2021-2022 sezonunda TVF 2. Ligi 6. Grupta tüm liglerin en genç takımı olarak mücadele ettik ve sezonu bitirebileceğimiz en iyi noktada bitirdik.
Yine bu sezon altyapılarda dört kategorinin dördünde final oynayıp, Midi Kızlar kategorisinde Antalya ikincisi ve Yıldız Kızlar kategorisinde Antalya birincisi olarak bölge finalleri ve yarı finallerden namağlup çıkarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye ve ilimiz Antalya’yı temsil etmeye hak kazandık.
Kentimizin adını bu ve bunun gibi başarılarla tüm ülkeye duyurmak gelecek planlarımızın arasında. Dahası ülke voleybolunda söz sahibi bir kent, bir sporcu fabrikası, dünyaya nam salan ülkemiz voleybolunu bir adım daha ileriye götürmek de hayallerimiz arasında.
Hedeflerimize adım adım ilerlerken; kulüp bazında önümüzdeki yılın Midi Kızlar, Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonluğu, okul bazında da Küçük Kızlar ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonluğu ve sonraki yıllarda tüm kategori şampiyonlukları listemizi oluşturmakta.

MİLLİ TAKIMLAR
Şubat 2019’da ilimizde yapılan, 2021 U-16 Balkan Şampiyonası ve 2022 U-16 Avrupa Şampiyonası Voleybol Milli Takım seçmelerinde kulübümüzden tam beş sporcu milli takım kampına gitmeye hak kazandı. Bu başarıların başlangıç olduğunu, devamının artarak geleceğini belirtmek isteriz.
2021-2022 sezonunda ise U-17 Milli Takımı’na iki sporcumuzu gönderdik.

A TAKIM OLUŞUMU
Bu bilgiler ışığında, Antalya’da yetişen kızlarımızı Antalya sınırları içinde başarıdan başarıya koşması gerektiğine inancımız hiç eksilmedi. Altyapıdan gelen çocuklarımızı bir çatı altında topladık ve A takım kurgusunu yarattık. Şimdi ise başarı adımlarını birlikte atmak hayali bizi ateşleyen en önemli etken oldu.

2021-2022 sezonu içerisinde 2. Ligde mücadele eden takımımız ligin en genç takımı ünvanını da elinde bulunduruyor.

OKUL TAKIMI
Kızlarımızın sportif başarılarının yanı sıra akademik eğitimlerinin de üst düzey olması için çaba sarf ediyoruz. En iyi okullarda eğitim-öğretim hayatlarına devam etmelerini isterken lise hayatlarına geçtiklerinde de hedefimizi en tepeye çıkarıp Dünya Şampiyonasına yönümüzü dönmek istiyoruz. Bu hayalin peşinde bizimle birlikte yürüyecek eğitim kadrolarının olduğunu biliyoruz.
Kendi okullarında, okul takımıyla birlikte ilk senelerinde Türkiye Şampiyonası yarı finallerine katılıp, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü il karması takımıyla birlikte Türkiye Şampiyonası finallerine katılıp Türkiye 5. si oldular.
Bir sonraki yıl yine okul takımımızla Türkiye finallerine doğru yol alıp yarı final mücadeleleri için Gaziantep yolunu tutacakken tüm dünyayı saran Covid-19 salgını sebebiyle turnuvalar iptal edildi.

2021-2022 sezonunda ise takımımız okul sporları Gençler A liginde namağlup Antalya şampiyonu oldu.
 
HEDEFLERİMİZ
Alt yapılarda tüm kategori şampiyonluklarının yanı sıra A takımımızla, bölgesel lig serüveniyle çıktığımız yolda bu yıl 2. Lig hayalimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra sırada 1. Lig, sonrasında Sultanlar Ligi daha sonrasında ise Avrupa arenasında boy göstermek en büyük hedefimiz. Biliyoruz ki çok büyük hedefler önce hayal etmekle başlar. Bizim hayalimiz çok yüksek ve inancımız tam.